IPN

Na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej opracowaliśmy m.in.: „Kronikę. 10 lat IPN”, która stanowi podsumowanie pierwszej dekady działalności Instytutu. W zróżnicowanej formie – kalendarium, komentarzy i esejów tematycznych – przedstawione zostały nie tylko dokonania IPN, ale i kontrowersje, jakie budziły niektóre jego działania. Całość została wzbogacona licznymi zdjęciami dokumentującymi rozległość inicjatyw podejmowanych przez Instytut w pierwszym 10-leciu istnienia.

Powstał również album Agnieszki Jaczyńskiej „Sonderlaboratorium SS. Zamojszczyzna „pierwszy obszar osiedleńczy w Generalnym Gubernatorstwie”, który jest pracą popularnonaukową. Poprzez zaprezentowanie reprodukcji dokumentów archiwalnych, relacji, wspomnień oraz zdjęć materiał ten pozwala „zwykłemu” czytelnikowi na zapoznanie się nie tylko z opisem samego wydarzenia, ale także umożliwia przyjrzenie się indywidualnym historiom jednostek. Nie zawsze bowiem pamiętamy, że za każdą zbrodnią stoi konkretna ofiara, a nie tylko abstrakcyjna liczba ogólna.

Jesteśmy pomysłodawcami i autorami dwóch cieszących się olbrzymim powodzeniem kalendarzy zatytułowanych „Absurdy PRL” oraz „Kartki z kalendarza”.